Arhiiv kuude lõikes: oktoober 2013

Oyakodon

Oyakodon on klassikaline Jaapani riisiroog munaga, mida saab kiiresti ja lihtsalt valmistada. Ema poolt tehtu tuleb hea ja kodune, restoranis elegantne ja professionaalne – maitse muutub vastavalt retseptile ja valmistusviisile! Natuke naljaka nimega “oyakodon” on eesti keelde tõlgituna “vanema ja lapse riisiroog”.

Koostisained (2 portsjonit)

Valmistamine (Valmistusaeg: 15 minutit)

  1. Lõigata kanaliha väikesteks tükkideks; viilutada sibul ja roheline sibul. Panna mirin potti ja lasta keema. Peale seda, lisada suhkurt, sojakstet, vett ja dashi pulbrit.
  2. Kui vesi läheb keema, siis lisada lõigatud kanaliha tükid ja sibul; kindlasti tuleks keerata ka tuli nõrgemaks.
  3. Kui liha saab keedetud, siis kloppida kergelt muna ja lisada see potti. Panna kaas peale ja keerata tuli kinni; oodata 1 minut.
  4. Panna toidunõusse keedetud riis, sinna peale tehtud kaste ning lõpuks roheline sibul! (Retsepti riisi jaoks leiab: http://www.momoya.eu/tabetai/riis/)

Praetud Jaapani udon nuudlid – Yakiudon

Proovige valmistada ülimõnusat Jaapani udonit! Tegemist on tavalisematest veidi paksemate nisunuudlitega, mis on Jaapanis olnud üks eelistatumaid toite juba sajandeid.

Koostisained (2 portsjonit)

Valmistamine

  1. Lõigata juurviljad, liha või kala meelepärasteks tükkideks.
  2. Keeta udon nuudleid 2-3 minutit keevas vees. Õli ei ole vaja lisada, nuudlid hargnevad iseenesest. Peale seda, kurnata need korralikult ja pesta sõelas külma veega.
  3. Lisada natuke õli prapannile või wokile ja alustada juurviljade küpsetamist. Lasta neil paar minutit seguneda korralikult.
  4. Lisada udon nuudlid, dashi, okonomi kaste pannile ja segada kõik koostisained korralikult. Maitse rikastamiseks võib lisada veel Kewpie majoneesi või katsuobushi tuunikalahelbeid.