Katsudon sealihakotlet kastme ja keedetud riisiga

Kas leidub midagi maitsvamat, kui mõnusalt krõbedad katsu kotletid mahlaka kastme ja maheda Jaapani riisiga? Sellele küsimusele on uskumatult raske leida vastust! Soovitaksime omalt poolt seda rooga meisterdada ka neile sõpradele-tuttavatele, kes pole veel Jaapani köögiga kursis.

Koostisained (1 portsjon)

Valmistamine (Valmistusaeg: 15 minutit)

  1. Valmistada tonkatsu kotletid selle retsepti järgi. Kui kasutate varasemalt valmistatud kotlette, siis soojendada need uuesti, kuni muutuvad taas mõnusalt krõbedaks.
  2. Nüüd oleks õige aeg hakata ka riisi keetma (retsepti leiab: http://www.momoya.eu/tabetai/riis). Viilutada sibul (mida õhem, seda parem) ja kloppida kergelt muna (valge ja kollane osa ei tohiks omavahel täiesti ühtlaseks muutuda).
  3. Panna mirin eraldi väiksesse potti ja lasta minna keema. Peale seda lisada suhkurt, sojakastet, vett ja dashi kalapuljongit.
  4. Kui vesi läheb keema, siis lisada sibul; kindlasti tuleks keerata ka tuli nõrgemaks; hoida tulel 2-3 minutit!
  5. Lisada potti tonkatsu (peaks olema soe) ja katta see 2/3 munaga.
  6. Keerata kuumus suuremaks ja lisada ülejäänud muna (sedamoodi tehes jääb see pehmemaks).
  7. Kui muna muutub vähem vedelaks, siis eemaldada pott tulelt. Panna nõusse keedetud riis ja sinna peale just tehtud kaste koos tonkatsu kotletiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>