Katsudon vardas

Siinkohal soovitaksime tutvustada põnevat Jaapani rooga, mis toob kahtlemata naeratuse igale näole, kes seda proovib. Tegemist on omapärase leiutisega, mida saab serveerida väga loovalt erinevate salatite jms.

Koostisained (3 tükki)

Valmistamine

  1. Vorpida kätega ovaalne kuju keedetud riisist ja pista see söögipulkade otsa. Proovige seda teha niimoodi, et terad ei mureneks – selleks oleks hea kasutada Jaapani riisi, mis kleepub paremini; valmistamisõpetuse leiate: http://www.momoya.eu/tabetai/riis.
  2. Keerata riisi ümber juustuviil (nagu keeratakse nori vetikas sushi tegemisel) – laius on muidugi vabal valikul, see ei peaks katma kogu riisi.
  3. Lõigata seafileest õhukesed viilud ja põimida need riisi ümber nii, et oleks kogunisti kaetud.
  4. Järgmisena katta liha kergelt jahuga; kasta see nõusse, kus on muna segatud õliga ja siis lõpetuseks peale lisada riivsai.
  5. Täita pann umbes 2/3 õliga ja küpsetada seal katsudon nii, et riivsaia värv oleks ühtlaselt kuldpruun (wok on siin parim, aga saab kasutada ka tavalist). Peale valmimist panna toit paberist alusega plaadile, mis imeb endasse liigse õli. NB! Enne praadimist oleks soovitatav kindlaks teha, kas õli on piisavalt kuum. Sellest saab lihtsasti aru, kui kallata natuke saiapuru sinna sisse ja see kiiresti pinnale tõuseb. Kui riivsai läheb liiga kähku pruuniks, siis tuleks kuumust madalamaks keerata.
  6. Serveerimisel võib kasutada kõrvale dipiks näiteks tonkatsu, chuuno või worcestershire’i kastet – siinkohal saab kasutada täiesti loovalt oma maitset!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>