Kartulipannkoogid okonomiyaki moodi

Kartul on väga tavaline Eestis – põhimõtteliselt on kõik seda söönud ja võibolla leiab seda enamike toidulaualt vähemalt korra nädalas, isegi päevas! Muidugi tarbitakse kartulit ka mujal maailmas; selle retseptiga tahaksimegi pakkuda välja viisi nautida toda klassikalist juurvilja väikse Jaapani hõnguga.

Koostisained (7-8 pannkooki)

Valmistamine

  1. Purustada köögikombainis kartul ja peale seda segada see korralikult nisujahu, dashi, munaga. Kui kodus puudub vastav seade, siis võib vabalt kartuli ka riivida! Soovitame taigna valmistamisel kloppida korralikult, et ei jääks klimpe ja oleks kergelt elastne.
  2. Panna pannile õli ja lasta kuumaks minna; valada sinna natuke tainast ja praadida korralikult mõlemalt poolt (ühe ümmarguse pannkoogi diameeter võiks olla ~13 cm).
  3. Kui pannkook on valmis, siis võib maitse järgi peale lisada kastet, majoneesi, aonori, punast ingverit, rohelist sibulat ja tuunikalahelbeid.

Soovitame kasutada natuke rohkem õli, kui tavalisel praadimisel, et saada mõnusalt krõbe tekstuur!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>