Tonjiru ehk butajiru (misosupp sealiha ja juurviljadega)

Butajiru ehk tonjiru on supp, mis toidab ja samas tekitab oma kasulikkusega hea tunde. Jaapanis süüakse seda sügiseti tihti festivalidel. Ainuke asi, mida võiks juurde tahta on valge keedetud riis.

Koostisained (3-4 portsjonit)

Valmistamine (Valmistusaeg: 10-15 minutit)

  1. Viilutada juurviljad (valge redis veeranditeks, porgand ümmargusteks ja porrulauk tükeldada), sealiha ning soovi korral konnyaku.
  2. Kallata vesi (natuke vähem kui 1 l) ja kõik juurviljad potti ja panna tulele. Kui läheb keema, siis eemaldada vaht ja keerata kuumus madalaks.
  3. Lisada sake ja pool misopastast (umbes 30 g) supi sisse ja panna kaas peale. Jätta pott tulele keema, kuni juurviljad on korralikult pehmed.
  4. Lisada sealiha ja ülejäänud misopasta. Maitse kohendamiseks võib lisada sojakastet. Nüüd võib kasutada ka dashit, et rooga veelgi paremaks muuta, kuigi see on juba ilma selletagi väga hea!
  5. Viimane samm on lisada 2-3 tilka seesamiõli maitse rikastamiseks. Kui on märgata, et sealiha on korralikult küpsenud, siis ongi valmis!
  6. Serveerimisel võib maitse järgi lisada ka rohelist sibuat või Jaapani seitsme vürtsi segu (nanami togarashi).
  7. Konnyaku on traditsionaalne Jaapani toit, mis sobib tonjiruga suurepäraselt. Selles on rkkalikult kiudaineid ja väga vähe kaloreid. Lisaks normaliseerib see kolesteroolitaseme, alandab kõrget vererõhku jne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>